W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na nasze zdrowie, staramy się wspomagać funkcjonowanie organizmu oraz uzupełniać ewentualne braki witamin i minerałów. Poszukujemy czegoś, co będzie jak najbardziej naturalne, dlatego też często sięgamy po zioła, jednak warto również zwrócić uwagę na grzyby – szczególnie grzyb Ganoderma, który ma wszechstronne właściwości prozdrowotne.
Grzyb Ganoderma w pigułce
Ten grzyb, zwany również grzybem reishi zawdzięcza swoją popularność krajom azjatyckim, gdzie od tysięcy lat był stosowany jako uniwersalne lekarstwo. Można śmiało stwierdzić, że wiele osób wierzyło, że ma on magiczną moc i potrafi zwalczyć nawet najcięższe choroby. Ten grzyb to bogactwo licznych substancji, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm, zawiera między innymi:
- Związki polisacharydowe,
- Saponiny,
- Witaminy z grupy B,
- Magnez,
- Cynk,
- Miedź,
- Komponenty steroidowe.
Grzyb reishi – kiedy stosować?
Grzyb Gandorema świetnie sprawdzi się, gdy zauważyliśmy spadek odporności, ponieważ bardzo dobrze wpływa na układ immunologiczny, ze względu na obecność w jego składzie beta-glukanu. Grzyby znakomicie oddziałują na samopoczucie, redukują zmęczenie oraz pomogą nam zapomnieć z bezsennością oraz poprawić jakość snu. Co więcej, grzyby reishi polepszają pamięć i koncentrację, a także obniżają poziom kortyzolu – hormonu stresu.
Grzyby reishi mogą byś z powodzeniem stosowane przez osoby chorujące na cukrzycę, ponieważ regulują poziom glukozy we krwi. Sprawdzą się również w profilaktyce chorób serca, gdyż obniżają ciśnienie krwi i zmniejszają poziom złego cholesterolu. Pomagają organizmowi w prawidłowym oczyszczaniu, wykorzystuje się je nawet podczas leczenia nowotworów, ponieważ łagodzą towarzyszące temu dolegliwości. Warto również wspomnieć, że mogą stanowić remedium na choroby autoimmunologiczne, które należą do grupy bardzo trudnych do wyleczenia schorzeń.
Wspomniane grzyby oddziałują na nas nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Są źródłem przeciwutleniaczy, które są niezbędne do zachowania zdrowego wyglądu skóry. Grzyb reishi jest często stosowany w przemyśle kosmetycznym, zwłaszcza jako składnik produktów do włosów, gdyż wzmacnia cebulki włosów i bardzo dokładnie oczyszcza skórę głowy, dzięki czemu może stanowić skuteczny sposób na łupież.
Jak suplementować grzyby reishi?
Grzyb Gandorema nie powinien być nadużywany, ponieważ niesie to za sobą sporo efektów ubocznych. Grzyby te możemy suplementować w formie tabletek lub proszku rozpuszczanego w wodzie – znajdziemy je najczęściej w sklepach zielarskich, zarówno stacjonarnie, jak i online. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki, ponieważ każdy produkt może być inaczej dawkowany. Co więcej, grzybów w formie sproszkowanej nie powinno się przyjmować dłużej niż 30 dni, kurację możemy kontynuować po odpowiednio długiej przerwie.
Podsumowując, grzyby reishi to naprawdę świetny suplement, który może nam pomóc w walce z wieloma dolegliwościami. Co najważniejsze, jest to naturalny produkt, dzięki czemu zwiększone jest bezpieczeństwo jego stosowania. Jak każdą inną substancję, grzyb gandorema warto wypróbować na sobie, tylko wtedy dowiemy się, czy faktycznie ma tak dobre działanie.
Leave a reply