Pas turmalinowy z magnesami ma właściwości terapeutyczne. Efekt stosowania turmalinu opiera się na właściwościach piezoelektrycznych. Turmalin jest źródłem jonów ujemnych. Ponadto turmalin emituje długofalowe promienie podczerwone (ciepło), które aktywują metabolizm, wspomagają eliminację toksyn, łagodzą ból i przywracają przepływ krwi włośniczkowej. Pas poprawia krążenie energii, krążenie krwi i limfy, zwiększa zawartość tlenu we krwi i aktywuje energię komórek.
Wskazania do stosowania pasa turmalinowego:
przepukliny krążków międzykręgowych;
artroza koksowa;
ból miednicy;
choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych;
ból mięśni w dolnej części nogi i uda;
rwa kulszowa, neuralgia;
skurcze bioder;
drętwienie i dreszcze w palcach stóp;
drętwienie i dreszcze w palcach rąk;
spuchnięte stopy;
hemiplegia u pacjentów przykutych do łóżka;
zaburzenia troficzne kończyny dolnej;
osteoporoza;
żylaki kończyn dolnych;
napięcie nerwowe, stres, zmęczenie;
osteochondroza w odcinku piersiowym i lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa;
problemy brzuszne, miednicowe i ginekologiczne;
zapalenie prostaty;
blokady wątroby, nerek, pęcherzyka żółciowego i jelit;
słabe krążenie krwi przez naczynia włosowate;
Zalety pasa turmalinowego
Wysoka skuteczność stosowania pasa turmalinowego w profilaktyce szerokiej gamy chorób, bez obciążenia dla organizmu pacjenta. Wysoka biodostępność ujemnie naładowanych jonów, w miejscowych obszarach problemowych.
Taśma turmalinowa może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami profilaktycznymi. Bezpieczna opcja rehabilitacji, która w niektórych przypadkach pozwala uniknąć interwencji chirurgicznych. Szybkie działanie przeciwbólowe w obszarze miejscowym (lędźwie, brzuch, podbrzusze).
Wygodny i ergonomiczny w użyciu pas może być używany w każdej chwili, nie przeszkadzając w codziennych czynnościach, a przy ruchach obciążających kręgosłup wspiera odcinek lędźwiowo-krzyżowy i równomiernie rozkłada obciążenie. Pas posiada właściwości antybakteryjne oraz mocną i wytrzymałą konstrukcję.
Zastosowanie pasa turmalinowego
Przed nałożeniem zwilżyć środkową część paska turmalinowego. Zazwyczaj po około 10 minutach odczuwalne jest wyraźne rozgrzanie i pieczenie. Czas stosowania można dostosować do indywidualnego stanu organizmu.
Produkty mogą być również stosowane bez zwilżania wodą. W tym przypadku potrzeba więcej czasu, aż ciepło będzie odczuwalne na skórze. Jeśli po użyciu pasa odczuwasz pieczenie na skórze, jest to normalne i nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry. W miejscach, w których zastosowano pasek, może wystąpić zaczerwienienie skóry. Zaczerwienienie i uczucie pieczenia są normalne. Po zdjęciu paska znikną one w ciągu 3-4 godzin.
Czas trwania pierwszych sesji to 5-10 minut, 2 razy dziennie. Po 7 dniach jedna sesja może być zwiększona do 10-15 minut 2 razy dziennie i utrzymana w ten sposób przez 3 miesiące. Po miesięcznej przerwie kurs można powtórzyć, stosując ten sam schemat leczenia.
Kategorycznie zabrania się długotrwałego moczenia produktu w wodzie. Podczas prania nie należy używać detergentów, wybielaczy ani mydła. Zalecane jest lekkie pranie w czystej wodzie (czas prania do 5 minut). Temperatura wody do 40 stopni Celsjusza. Ta metoda mycia nie wpływa na skuteczność produktów z turmalinu.
Leave a reply